0%

Etkinlikler

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) ve KENT FM, Türk Pop Müziği’nin nostaljik isimlerini 4 Ağustos Cumartesi günü Retro Day’de sevenleri ile buluşturuyor. Ferda Anıl Yarkın’dan Asu Maralman’a, Seyyal Taner’den Neşe Karaböcek’e dönemin unutulmaz sanatçıları ile muhteşem bir gün sizleri bekliyor.

BÜMED ve KENT FM işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen, 70’ler, 80’ler ve 90’ların müzikleri ile sizlere yeniden nostaljik bir gün yaşatacak olan RETRO DAY, retro etkinlikler, muhteşem konserler ve performanslar ile tüm gün sürecek. 13.00’de havuz partide Kent FM DJ’lerinin performansları ile başlayacak güne, BÜMED Üst Bahçe’de devam edecek retro etkinlikler, ödüllü yarışmalar, oyunlar ve konserler renk katacak. Kostüm yarışmasında konsepte en uygun kıyafeti ile katılan misafirimiz büyük ödülü kazanırken, pek çok ödül ve sürpriz de konukların olacak. Günün erken saatlerinden başlayan Retro Day, akşam saatlerinde Ah Canım Ahmet, Asu Maralman, Bilgen Bengü, Ercan Turgut, Ferda Anıl Yarkın, Funda, Güzin ile Baha, Hazal, İskender Doğan, Jale, Meral-Zuhal, Rana Alagöz, Seyyal Taner ve Neşe Karaböcek’in sahne performansları ile eğlenceyi doruğa taşıyacak.

İstanbul Caz Festivali 25. kez sanatseverlerle buluşacak.

Festival 26 Haziran-17 Temmuz arasında 27 mekanda düzenlenecek.

İstanbul Caz Festivali kapsamında Nick Cave, Robert Plant, Benjamin Clementine, Melody Gardot, Caro Emerald, Dave Holland, Zakir Hussain gibi efsane isimler ve Badbadnotgood, R+R=Now, Avishai Cohen ve Omar Sosa gibi merakla beklenen güncel müzisyenler İstanbul’da müzikseverlerle buluşuyor.

26 Haziran Salı günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da yapılacak Festival Açılış Konseri: 25. Yılda Nesiller Boyu Türkiye Cazı ile başlayacak. Festivalin 2002 yılından bugüne caz üstadlarına verdiği Yaşam Boyu Başarı Ödülü, bu yıl kontrbasçı Nezih Yeşilnil, piyanist ve yorumcu Şevket Uğurluer ve ağız armonikası sanatçısı Ahmet Faik Şener’e takdim edilecek.

 

Retro Day Festivali / Kent Fm&BÜMED ortaklığında gerçekleştirilen RETRO DAY, 70, 80 ve 90’lar ruhunun özlenen atmosferini, gençler ve geçmişin güzel günlerini yaşatanlarla BÜMED’ de buluşturdu. Havuz partisi ile başlayan, çocukluğumuzun ve gençlik günlerimizin özlenen aktiviteleriyle coşan Retro ruhu, sponsor firmaların stand aktiviteleriyle renklendi. Akşam saatlerinde dönemin sevilen sanatçıları, unutulmaz şarkılarıyla sahne aldı, tüm şarkılara ezberden eşlik edildi..
Semiha Yankı, Nazan Şoray, İskender Doğan, Seyyal Taner, Gülden Karaböcek, Işıl Yücesoy, Nil Burak gibi değerli isimler unutulmaz anlara imza attı.

Play Cover Track Title
Track Authors
WhatsApp Chat
Gönder