0%

Sertab Erener’den yeni single ”Bastırın Kızlar”

Posted By: Kent FM On:


Sertab Erener, yeni single’ı ‘Bastırın Kızlar’la hafta sonunda karşımıza çıktı. Günlerdir sosyal medyada duyurusu yapılan ve hayranlarının merakla beklediği şarkı heyecan yaratmayı başardı. Peki Sertab Erener’in ‘Bastırın Kızlar’daki en büyük sürprizi ne?

Sertab Erener kendisinden ‘hit’ bekleyenlere “O hit öyle yapılmaz, böyle yapılır” dercesine bir cevap verdi. Hayvanların, kadınların, LGBTİ bireylerin ötekileştirildiği bir dünyada “Bir dakika!” dedi ve ‘Bastırın Kızlar’la golü 90’dan attı.

Sözü Can Bonomo’ya, müziği Ersel Serdarlı’ya ait olan şarkı pop-rock sularında geziniyor. ‘Sertab Gibi’ albümünde “Şu kadın pop-rock bir şeyler söyledi, oh ne güzel oldu” dedirten sound’u hatırlatıyor. Bir de elbette arkasına kadın rüzgârını dahil ediyor. Hem de tam olarak birilerinin bu meseleyi en üst başlıklara çıkartması gerektiği dönemde!

Sertab Erener’in ‘Bastırın Kızlar’ını kategori dışında değerlendirmemiz gerek. “Şarkı şöyle olmuş, böyle olmuş” yerine “Sertab Erener’den son dakika uyarısı” olarak algılamalıyız ‘Bastırın Kızlar’ı. Nasıl meteoroloji bizi doluya, fırtınaya uyarıyor… Sertab Erener de artık böyle bir müzisyen. Yol açıyor, yol gösteriyor, tekdüzelikten kurtarıyor ve her zaman olduğu gibi yine takdirimizi kazanıyor…


Play Cover Track Title
Track Authors
WhatsApp Chat
Gönder